Wizyta Studyjna - Norway Grants

Na Radzie Pedagogicznej odbyło się podsumowanie Wizyty Studyjnej nauczycieli z naszej szkoły w zaprzyjaźnionej szkole w Norwegii. Wizyta miała miejsce w grudniu 2016 r. i miłą na celu nawiązanie współpracy ze szkołami w Norwegii. W przyszłym roku szkolnym ruszą dotacje  z Funduszy Norweskich ( Norway Grants) , które wspierają współpracę dwustronna polskich szkół ze szkołami z państw takich jak : Norwegia, Lichtenstein i Islandia. Nasza szkoła nawiązała współpracę z dwiema szkołami z Norwegii, z Bergen. Jedna z nich jest nam znana z projektu Erasmus+, druga to Flakveitskole, szkoła podstawowa z przedmieść Bergen. Mamy nadzieję, że uda nam się napisać projekt i nasi uczniowie w przyszłości pojadą na wymianę do Norwegii. Na Radzie Pedagogicznej pan dyrektor Tomasz Szczygłowski omówił cele wizyty studyjnej z grudnia, opisał możliwy projekt i powiedział jak przebiegała wizyta.  Obecni na spotkaniu obejrzeli pokaz slajdów pokazujący działania nauczycieli naszej szkoły na wizycie oraz zdjęcia szkół partnerskich.  Nasi nauczyciele, rodzice i uczniowie są bardzo zainteresowani możliwą współpracą i mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować nasz pomysł na projekt.