Wiadomości Certyfikat Zespół ds. Promocji Zdrowia Program Wychowania Zdrowotnego Plan pracy Wiadomości, rok szkolny 2013/2014 Ewaluacja, rok szkolny 2013/2014 Koncepcja i standardy SzPZ Informacje dla rodziców Wiadomości, rok szkolny 2014/2015 Wiadomości, rok szkolny 2015/2016 Zajęcia kulinarne "Gotowanie moją pasją!" Wiadomości, rok szkolny 2016/2017 Wiadomości, rok szkolny 2017/2018 Wiadomości, rok szkolny 2018/2019

PROMOCJA ZDROWIA

"Działanie to najważniejszy nawyk, który musimy w sobie wykształcić. W życiu sukces lub porażka od tego właśnie zależy.”

Shinihi Suzuki

KAŻDY MOŻE SIĘ DOŁĄCZYĆ DO PROMOWANIA ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE!!!

18 grudnia 2015 nasza szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

W ramach kształtowania zdrowych nawyków i zdrowego trybu życia podejmujemy w szkole następujące akcje i programy:

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień.

Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Program Profilaktyki Palenia Tytoniu dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej  i gimnazjum pt.: „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

„Owoc w szkole” - w Polsce program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie.

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

WSZYSCY ODPOWIADAMY ZA ZDROWIE DZIECI
I MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE!!!

1. Aktywnie angażuj się w akcje promujące zdrowie!
  2. Każdy może być inicjatorem przedsięwzięć „ku zdrowiu”!
  3. Zwracaj uwagę na to, co dzieci jedzą. Reaguj na niezdrową żywność, produkty!
  4. Zachęcaj do aktywnego spędzania czasu wolnego!
  5. Rozładuj napięcie na zajęciach!
  6. Bądź przyjazny dla otoczenia!
  7. Niech za Twoimi słowami idą czyny!
  8. SZANUJ, WSPIERAJ, DOCENIAJ I BĄDŹ ŻYCZLIWY DLA KAŻDEGO!!!