- Loga projektów Erasmus+
- Nasi Partnerzy
- Plan działań 2020-2023
- Regulamin rekrutacji do projektu Erasmus 2020-2023
- Plan działań 2015-2018
- Blog e-twinning
- Regulamin wyjazdów Erasmus+
- Nowe logo projektu Let's Meet Together
- Eseje po wizycie w Hiszpanii, maj 2018
- Transnational Meeting Bailen 2017
- Wizyta w Norwegii 2017
- Wizyta na Węgrzech 2017
- Wizyta na Litwie 2016
- Wizyta na Węgrzech 2016
- Wizyta w Polsce 2015
- Harmonogram działań w ramach projektu na lata 2012-2014
- Efekty współpracy międzynarodowej
- Wizyta we Włoszech 2014
- Wizyta w Polsce 2014
- Wizyta we Włoszech 2013
- Wizyta na Węgrzech 2013
- Wizyta w Hiszpanii 2013
- Wizyta w Polsce 2012
- Logo projektu Comenius 2011-2014
- Wizyta Studyjna - Norway Grants
Wizyta w Polsce 2015
W dniach od 15 do 21 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza wizyta międzynarodowego programu : Erasmus + Współpraca Szkół. Nasz projekt nosi tytuł: „ Spotkajmy się… w naszych regionach”.
Ta wizyta rozpoczęła działania naszej szkoły w tym projekcie, który jest rozpisany na lata 2015 – 2018. Nasza szkoła jako koordynatora całego projektu zorganizowała pierwsze spotkanie, które miało na celu zapoznanie się uczniów, omówienie przez nauczycieli celów i formy poszczególnych działań oraz ustalenie detali naszej współpracy przez kolejne lata.
Uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół doskonale przygotowali się do wizyty. Już pierwszego dnia każdy kraj zaprezentował swoje tańce narodowe oraz muzykę charakterystyczną dla danego regionu. Potem uczniowie uczestniczyli w lekcji, na której wykonaliśmy słowniczki ze zwrotami przydatnymi podczas codziennych rozmów. Uczniowie z Norwegii uczyli nas podstaw swojego języka. Nauczyciele z kolei brali udział w lekcjach zorganizowanych przez naszych pedagogów z zastosowaniem metod aktywizujących. Lekcje bardzo się podobały nauczycielom z zagranicy.
Po południu odwiedziliśmy Jasną Górę, a w sobotę zwiedzaliśmy inny region Polski – Mazowsze. Mimo deszczu cała grupa projektowa była zadowolona z wycieczki do stolicy Polski. Kolejne dni przeznaczone były znów na pracę nad projektem. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach wraz ze swoimi kolegami, którzy ich gościli, a nauczyciele omawiali detale dotyczące wszystkich działań projektowych. Następnie uczniowie z każdego kraju prezentowali swoje pokazy slajdów i filmy o szkołach, do których chodzą oraz o swoich miastach i regionach. Prezentacje były bardzo ciekawe i dużo mogliśmy się o sobie dowiedzieć.
Nasi uczniowie oraz uczniowie wraz z nauczycielami z wymiany Erasmus+ uczestniczyli w zajęciach w Zaczarowanej Zagrodzie, gdzie własnoręcznie robili papier , świece i lepili figurki z gliny. Wszyscy bardzo zaangażowali się w te manualne zajęcia i wykonali naprawdę ładne figurki, świece i papier. Nasi goście odbiorą swoje produkty z ceramiki dopiero, gdy spotkamy się w innym miejscu Europy podczas kolejnej wizyty.
Ostatniego dnia wszyscy uczniowie zaangażowanie w projekt oraz ich nauczyciele wzięli udział w spotkaniu w Urzędzie miasta z p. prezydentem M. Soborakiem, odbyły się wywiady prasowe i telewizyjne oraz wiele pamiątkowych zdjęć. Po spotkaniu wszyscy wzięli udział w quizie, który zawierał pytania dotyczące najciekawszych miejsc Częstochowy.
Wieczorem rodzice uczniów, którzy gościli uczniów z wymiany Erasmus + zorganizowali wspaniałą kolację dla uczestników projektu. Towarzyszyła nam muzyka z całej Europy. W międzyczasie rozegraliśmy międzynarodowy mecz siatkówki: Polska – Norwegia/Turcja a potem składy mieszane. Pyszne jedzenie i dobra muzyka spowodowały, że gdyby nie konieczność powrotu naszych gości, zabawa trwałaby jeszcze dłużej.
W środę 21 października pożegnaliśmy naszych gości. Już czekamy na następne spotkanie… na Węgrzech … tym razem przy muzyce.